Yeni Pokemon’ları Elde Etme Yöntemleri

Yeni gelen Pokémon’lar 2,5 ve 10 kilometrede çatlayan yumurtalarda bulunabiliyor. Dilerseniz hemen bu şirin canavarları nasıl elde edebileceğimize bir göz atalım.

Yeni canavarların çıkacağı yumurtalar, bilindik yumurtalardan pek de farklı değil. Bu yüzden en yakın PokéStop’da bir mola verip yumurtanız ile birlikte Pokéball ve ilaçlarınızı alın.

Oyuna adım attığınız günden itibaren sınırsız kullanma hakkına sahip olabileceğiniz bir adet Incubator alıyorsunuz. Buna rağmen yumurtanızdan çıkacak Pokémon’un yeni gelenlerden biri olabilmesi için tek seferde birden fazla yumurta çatlamak, şansınızı daha da arttıracaktır. Daha fazla Incubator satın almak için Pokémon GO’da menüyü kullanarak dükkana gidin ve dilediğiniz kadar satın alın.

Oyun tutkunlarının fark ettiği noktalardan birisi de, her yeni Pokémon’un aynı çıkma oranına sahip olmamasıydı. Bunun manası ise km limiti farklı olan yumurtalardan farklı Pokémon’ların çıkıyor oluşu özetle. Hemen bunlara bir göz atalım:

  • Igglybuff ve Cleffa, 2 km’lik yumurtalarda bulunabilir.
  • Pichu ve Togepi, 5 km’lik yumurtalarda bulunabilir.
  • Magby, Elekid ve Smoochum, 10 km’lik yumurtalardan çıkıyor.

İlk jenerasyon Topegi, 50 şeker ile evrimleşerek ikinci jenerasyona ait Togetic’e dönebiliyor. Bu şu demek: diğer birinci jenerasyon canavarları da evrim geçirerek ikinci jenerasyon canavarlara dönüşebilir. Henüz bu hususta bir kesinlik olmasa da gelecek güncellemeler ile bu durumun önü açılabilir. Son olarak ekleyelim, yeni yılın yaklaşmasıyla Noel baba şapkalı Pikachu’lara sağda solda rastlayabilirsiniz. Bu Pikachu’lara evrim geçirtip Raichu yaparsanız, şapkalarının kaybolmadığını müjdelemek isteriz! Yeni jenerasyon Pokémon’ları enselemek için heyecanlı mısınız, yoksa daha ilk jenerasyon listenizi tamamlayamadınız mı sevgili takipçiler? Yorumlarınızı paylaşırsanız seviniriz.

Bir önceki yazımız olan Pokémon GO’da yaratıkları aktarma! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sizleri Facebook ve Twitter sayfalarımıza bekliyoruz!

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir