Pokemon GO, Yeni Pokemon’larla Karşınızda

Pokémon GO’nun ürün geliştirici firması Niantic Labs, neredeyse her hafta oyuna yeni bir özellik eklemeyi sürdürüyor. Son güncelleme sonrası Pokémon GO’ya 6 yeni Pokémon daha ilave edildi ve oyun yeni ülkelere açıldı.

Yaz aylarındaki sansasyonel çıkışı ile dünya oyun gündeminde ilk sıraya oturan Pokémon GO, şu an o ilk günlerindeki popüleritesini devam ettiremiyor gibi gözükse de hala milyonlar tarafından takip ediliyor. Geliştirici Niantic Labs de bu duruma bağlı olarak oyuna her hafta yeni karakterler ve özellikler ekleyerek, kitlesini aktif tutmaya çalışıyor. Bugün itibariyle son güncellemeyle ise oyuna altı yeni Pokémon daha eklendi.

Pokémon Gold, Silver ve Crystal yani ikinci nesil olarak tanımlanabilecek seriden bazı Pokémon’ların oyuna geleceği uzun süredir tartışılıyordu. Hatta daha önce yaptığımız paylaştığımız içeriklerde de görebileceğiniz gibi bütün bir ikinci neslin oyuna ekleneceği de söyleniyordu. Lakin Niantic, beklenildiği üzere yüzlerce Pokémon’u aynı anda eklemek yerine önce altı Pokémon ile listeyi açmayı tercih etti.

Pichu ve Togepi’ye ilave olarak; oyuna Cleffa, Magby, Elekid ile Igglybuff da katıldı. Eklenen bu son Pokémon’ların yanı sıra oyun yeni ülkelere de açıldı. Oyun bugünden itibaren Pakistan, Nepal, Hindistan, Bhutan, Bangladeş ve Sri Lanka’da da resmi olarak oynanabilir durumda. Tüm bunlarla birlikte Pikachu’nun Moel Baba şapkalı karakterini de yakalayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Pokemon GO ve Starbucks Ortaklığı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sizleri Facebook ve Twitter sayfalarımıza bekliyoruz!

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir