Pokémon Go Tutkunlarına İyi Haber!

Eğer hala sıkılmadan gün gün bir Pokémon Go oynuyorsanız, sizler için sevindirici bir haberimiz var. Microsoft ve Stanford University’un ortaklaşa yürüttüğü araştırmalara göre, daha uzun bir süre yaşayabileceksiniz. Pokémon Go’nun fiziksel dünyamıza ne kadar olumlu etkisi olduğunu öğrenmek için yapılan araştırmalar için Amerika’daki 32 bin Microsoft Band kullanıcısının dataları toparlandı. Bu verilerden edindiğimize göre halen düzenli bir şekilde aktif takılan Pokémon Go oyuncuları, günde ortalama 1.500 adım daha fazla atıyor.

Araştırmacılara göre bu oran, Pokémon Go evveline göre %25’lik bir artış ve bu durum da oyuncuların bu artışa yakın bir performansa devam etmeleri durumunda artan fiziksel koşuşturma sayesinde ölüm risklerinin yüzde 6 oranında azalabileceği manasına gelmekte.

Daha da ilginç garip olanı, Pokémon Go’nun her yaş, cinsiyet ve kilodan insanın aktivitesini mühim derecelerde arttırmış olması. Bu kadar geniş kitleye ses veriyor olması sayesinde de uygulamanın uzun süreli kullanımı için bir yol bulunabilirse, genel sağlığı ciddi bir şekilde geliştirilebilir gibi gözükmekte.

Çoğu fitness takip vb uygulama, kullanıcılarının ilgisini egzersiz ile sağlıklı kalmaya çekmeye çalışırken, Pokémon Go, çok daha zarif ve eğlenceli bir yol ile insanları çekmenin yeni bir yöntemini deniyor. Eğer Pokémon Go, oyuncu kitlesini korumayı sağlayabilirse, bizleri hareket ettirerek, sağlık adına kalburüstü bir başarı sağlamış olacak…

Bir önceki yazımız olan Pokemon Go Oynarken Öldürdüler başlıklı makalemizde Pokemon Kullanma Ölürsün, Pokemon Öldürür ve Pokemon Tehlike hakkında bilgiler verilmektedir.

Sizleri Facebook ve Twitter sayfalarımıza bekliyoruz!

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir